KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14597566
nr 1459 7566
Gabriel de Jongh
(1913-2004), Nederländerna
Oljemålning, Gabriel de Jongh (1913-2004), Nederländerna, Sydafrika. Landskap. Signerad. Olja på duk, 25x29cm, yttermått inklusive ram: 38x42cm
Gabriel Cornelis de Jongh, Holländsk-Sydafrikansk bildkonstnär född i Amsterdam 1913, död 2004.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:18:06
1.500 kr
1.800 kr
2.200 kr
Gabriel de Jongh
Läs mer om Gabriel de Jongh